if_photoif_put_inmenu
Пластімет
Зателефонуйте нам!
+38 (098) +38 (098) 098-25-97 Показати
+38 (099) +38 (099) 741-22-64 Показати

5 причин загибелі рослин в теплиці. Як їх уникнути.

19 червня 2015

Що може краще, ніж почуття гордості за власноруч вирощений огірок, перець або помідор? Тільки впевненість, що наступного року можна  виростити ще більше.

Дуже часто ми спостерігаємо таку картину, коли рослини в'януть, жовтіють, перестають плодоносити і в підсумку вмирають. Цьому є ряд причин:

1.Плохое освітлення у теплиці.  Недостатня освітленість, тінь від будівлі або дерева поруч, короткий світловий день - все це може призвести до негативних наслідків  для рослин - затримка росту, освітлення листя, в'янення бутонів.

Що робити, щоб цього уникнути?  Потрібно накривати теплицю матеріалом з високою світлопроникністю: скло, полікарбонат, стабілізована плівка. Або ж створювати штучне  освітлення у теплиці за допомогою ламп розжарювання, люмінесцентних ламп, енергозберігаючих люмінесцентних або ртутних ламп високого тиску.

2. Недостаток вологи.  Засуха грунту негативно впливає на ріст рослин, плоди виростають маленьких розмірів, а самі рослини дуже схильні до різних хвороб.

Що робити, щоб цього уникнути? Необхідно регулярно поливати рослини, дотримуватися пропорцій поливу (для кожної рослини необхідно різну кількість води (л) на площу  посадки (м.кв.). Для автоматичного поливу рекомендують використовувати Систему «АкваДуся Start!», яка направляє воду прямо до коріння  рослин, тим самим запобігає появі бур'янів і забезпечує безпосереднє живлення рослин.

3.При цьому рясна вологість повітря більше 60%  - Перешкоджає запиленню кольорів. Це в свою чергу згубно впливає на подальше плодоношення і розвиток. Також конденсат, який утворюється  внаслідок перегріву повітря в теплиці і випаровування вологи з ґрунту, & laquo; осідає & raquo; на стінках полікарбонату або плівки. Це призводить до меншої  світлопроникності, утворення цвілі, корозії каркаса теплиці і навіть & laquo; опіків & raquo; на листках. Ще одним негативним наслідком є  загнивання рослин і поразка їх хворобами.

Що робити, щоб уникнути цього?  У теплицях, зазвичай, роблять кватирки з двох сторін на торцях або з боків, щоб можна було провітрити. Краще щоранку відкривати ці кватирки,  а під вечір закривати їх. А, щоб полегшити собі життя, можна встановити автоматичний провітрювач для теплиць Univent або Termovent. Він буде  сам відкривати вікна при підвищенні температури в теплиці, і закривати їх при падінні температури.

4. Недолік повітря в теплиці.  Погана проветриваемость теж згубно впливає на рослини. Вони починають погано рости, піддаються нападу різних шкідників, постійно  хворіють, перестають плодоносити, жовтіють і «задихаються».

Що робити, щоб уникнути цього?  Так само, як і в попередньому випадку, потрібно відкривати кватирки на провітрювання, а, при можливості, до вечора їх закривати, щоб рослини не перемерзали.  Для спрощення цієї процедури можна поставити автоматичний провітрювач для теплиць Univent або Termovent.

5. Недостатньо добрив.  Рослини вбирають з грунту багато корисних речовин і з роками «спустошують» землю, на якій ростуть. Для ефективного росту і плодоношення  рослинам необхідні вітаміни і мікроелементи.

Де ж взяти рослинам ці вітаміни?  Добрива для рослин просто необхідні. Але один випадок використовувати натуральні добрива і зовсім інший - хімічні (а потім їх є  разом з плодами). Тому не дарма ще наші предки удобрювали свої поля перегноєм, гноєм, пташиним і кролячим послідом, компостом, коров'яком,  торфом, зеленими добривами і багатьом іншим. І тоді збережеться екологічність вирощених Вами продуктів.

Сподіваюся, ці пара порад допоможуть Вам виростити багатий урожай і при цьому перетворити це заняття в хобі.

Створіть правильні умови для своїх рослин і вони порадують Вас плодами!

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×