if_photoif_put_inmenu
Пластімет
Зателефонуйте нам!
+38 (098) +38 (098) 098-25-97 Показати
+38 (099) +38 (099) 741-22-64 Показати

Як вибрати плівку для теплиці?

29 січня 2019

Вже зовсім скоро потеплішає і перед городниками постане питання як вибрати тепличну плівку, щоб довго служила і надійно захищала рослини?
 

Плівка - дуже зручний вид накриття, оскільки її можна накривати на легкі каркаси, а монтаж не вимагає особливих навичок, нею накриє теплицю навіть початківець. Також плівка - це досить недорогий вид накриття часто є вирішальним чинником при покупці.

При виборі плівки як покриття для теплиці потрібно знати її переваги та недоліки:

Переваги:

Дуже легка. Завдяки чому недосвідченому дачникові або починаючому фермеру не потрібно вкладати кошти в будівництво потужного каркаса для теплиці.
Висока провідність світла. Своєю світлопроникністю нагадує теплицю зі скла.
Щільність і стійкість цілком достатньо для сильних вітрів і злив з дрібним градом.
Непогано підтримує вологість і тепло в теплиці.
Одним з головних переваг плівки для парників - екологічна безпека для грунту. Матеріал не змінює біохімічний склад землі під теплицею і абсолютно безпечний для здоров'я рослин і людини.
Недоліки

Малий термін експлуатації, плівку потрібно кожні 2-3 роки міняти
Швидко накопичує на своїй поверхні пил і бруд.
У нічний час досить сильно охолоджується.
Як же правильно вибрати плівку - давайте розберемося. На що потрібно звертати увагу?

Захист від ультрафіолету:

Чому ж теплична плівка відрізняється від простої поліетиленової? - насамперед спеціальними добавками, які захищають плівку від прямих сонячних променів, тобто мають захист від ультрафіолету. Саме захист від ультрафіолету захищає плівку від руйнування і рослини від прямих сонячних променів

Товщина плівки:

Часто початківці хочуть вибрати плівку якнайтовщу 180 і більше мікронів, але це не зовсім правильно, особливо для теплиць невеликого розміру, оскільки товста плівка буде погано пропускати денне світло.
Більш важливим фактором є захист від ультрафіолету - адже якщо плівка 200мкн не має захисту, під впливом сонячних променів її вистачить максимум на один-два сезони, в той же час спеціальна теплична плівка навіть товщиною 100-120 мкн прослужить не менше двох років


Ширина плівки

Краще покривати теплицю одним суцільним шматком для запобігання розривів і протікання зверху теплиці. Тому при виборі плівки потрібно поміряти верх теплиці по дузі або по схилу і вибрати плівку саме такої ширини. До прикладу.для теплиці шириною 3 метри - довжина дуги складає 6 метрів, а для 4 метрової теплиці - 7,2 м. Тому, накриваючи теплицю 3м ширини - потрібно взяти плівку шириною 6 метрів, для теплиці 4м ширини - підійде плівка зручною 8-ми метрової ширини.

Довжина плівки
Після того, як Ви вибрали ширину - треба порахувати довжину. Довжина плівки = довжина каркаса + висота теплиці + 50 см для загину. Плівка накривається вздовж конструкції і кріпиться з боків.
Тобто для теплиці висотою 2м, і довжиною 6м потрібно 8,5 м плівки
Також недоцільно брати плівку запас, з розрахунком, що Ви її використовуєте через 2-3 роки, адже теплична плівка, на відміну від звичайної, має термін придатності. Тому для невеликих теплиць краще вибирати плівку навідріз, а не в рулоні

Спеціальні добавки стабілізатори
До тепличних плівок додають спеціальні стабілізатори

- Антифог - речовини, які запобігають утворенню конденсату у вигляді дрібних крапель води на внутрішній частині плівки.

- Антистатики - добавки, які запобігають утворенню на плівці статичного заряду, притягує пил.

Вибрати плівку для Вашої теплиці Ви можете в нашому магазині:

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×