if_photoif_put_inmenu
Пластімет
Зателефонуйте нам!
+38 (098) +38 (098) 098-25-97 Показати
+38 (099) +38 (099) 741-22-64 Показати

Монтаж сотового полікарбонату

05 вересня 2014

Монтаж сотового полікарбонату слід починати з порізки листів. Для більш якісної порізки рекомендують використовувати високошвидкісні дискові пилки, які мають леза з дрібними зубцями із армованого сплаву. При порізці полікарбонатних листів профіль потрібно надійно закріпити для уникнення вібрації. Також для порізки можна використовувати стрічкові пилки.

Після того, як порізка завершилась, слід видалити стружку із внутрішніх порожнин панелей полікарбонату.

Свердління отворів

Наступним кроком є свердління отворів в листах, для цього рекомендовано користуватись гострими металевими свердлами. Отвір повинен бути віддалений від краю листа мінімально на 40 мм.

Герметизація торців

Слід пам'ятати, що закриття торців полікарбонатного листа є обов'язковим. Якщо листи розташовані похило або вертикально, тоді верхні торці слід герметично закривати алюмінієвою суцільною стрічкою. Нижні торці потрібно закривати за допомогою перфорованої стрічки, яка запобігає проникненню пилу і забезпечує необхідний рівень стоку конденсату. Також потрібно застосовувати полікарбонатні профілі, які кріпляться на торцях листів. Для забезпечення стоку конденсату потрібно зробити в профілях додаткові отвори.

 

Орієнтація листів сотового полікарбонату

Внутрішні ребра жорсткості в сотовому полікарбонаті розташовуються по довжині, тому панель повинна бути встановлена так, щоб конденсат виводився назовні за допомогою внутрішніх каналів.

У випадку вертикального монтажу, ребра жорсткості розташовують вертикально. Для скатної конструкції – вздовж ската, для арочної – по дузі.

Слід врахувати, що для вуличного використання потрібно зупинити свій вибір на сотовому полікарбонаті із захисним покриття від ультрафіолетових променів.

Кріплення сотового полікарбонату

Для точкового кріплення листів полікарбонату до каркасу потрібно користуватись саморізами або термічними шайбами.

Термічні шайби складаються із ущільнювальної шайби та пластикової шайби з ніжкою, а також кришки. Потрібно зауважити, що отвори в листах потрібно робити на 2-3 мм ширшими ніж діаметр ніжки шайби. Спеціалісти рекомендують робити крок між точковим кріпленням 30-40 см.

Листи полікарбонату з’єднують за допомогою роз’ємних або нероз’ємних профілів з полікарбонату.

Кутові з’єднання

Якщо потрібно з’єднати полікарбонатні листи під прямим кутом використовують кутові профілі. Користуючись кутовими профілями можна надійно з’єднати листи, і, що не менш важливо, зробити ці з’єднання практично незамітними.

Пристінній профіль використовують для якісного кріплення до стін.

 

Розширення під впливом температури

Під час зміни температури, листи сотового полікарбонату можуть дещо деформуватись. Це слід враховувати під час монтажу. Розрахувати можливі зміни параметрів листа можна за формулою:

dL=L*dT,

де dT - зміна температури в градусах,

L - ширина (довжина) листа.

Рекомендації спеціалістів

Для правильного монтажу потрібно всі попередні рекомендації застосувати відповідно до особливостей конструкції і умов проведення монтажний робіт.

Встановлення полікарбонатних листів є завершальним етапом монтажу. Заборонено використовувати пошкодженні листи.

Сотовий полікарбонат володіє захисним шаром від ультрафіолетових променів, на цій стороні пліки є маркування, яке вказує на зовнішню сторону листа. Повністю знімати захисну плівку рекомендують після завершення монтажних робіт.

Слід пам’ятати про захист від проникнення пилу та вологи. Для цього краї листа закриваються відповідними стрічками.

Також слід враховувати можливість розширення полікарбонату, тому не рекомендується закріплювати листи щільно один до одного, це матиме негативний вплив для цілісності і зовнішнього вигляду конструкції.

Аркове скління

Користуючись нижченаведеними таблицями можна визначити ширину прольоту (А), залежно від радіусу вигину (R), а також навантаження для полікарбонатних листів з різною товщиною (H).

 

 

 

 

Як монтувати монолітний полікарбонат можете розглянути тут.